Dwie książki : „Bez opamiętania” Leny Anderson – skandynawskiej pisarki i „Reputacje” Juan Gabriel Vasqueza  - kolumbijskiego pisarza  były tematem dyskusji podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki.
Bez opamiętania”jest opowieścią o miłości toksycznej. Trzydziestoletnia dziennikarka Ester Nilsson ,  prowadząca  uporządkowane życie prywatne i zawodowe , zakochuje się w artyście Hugonie Rasku. Od tego momentu zachowuje się  nieracjonalnie. Autorka opisuje cały wachlarz emocji targających Ester oraz obojętność Hugo, który skupiony jest wyłącznie na sobie. Trudno jest zrozumieć postępowanie głównej bohaterki powieści.  Ono właśnie było głównym tematem
gorącej dyskusji.
W drugiej omawianej przez nas powieści „Reputacje” autor podejmuje zupełnie inny temat. Jest w niej dużo refleksji i wspomnień . Dla Javiera Mallarino – karykaturzysty nazwanego ”sumieniem narodu”, uroczystość czterdziestolecia pracy staje się okazją do bilansu swoich osiągnięć. Zaczyna wątpić ich sens. Na pytania o cenę sukcesu i wiele innych dotyczących odpowiedzialności za słowo w mediach  nie ma w książce gotowych odpowiedzi. Uczestniczki spotkania rozmawiały o konsekwencjach wyborów głównego bohatera.

IMG 9638

IMG 9641

IMG 9640