We wtorek, 29 maja 2012 roku, Bibliotekę odwiedziły czterolatki z Przedszkola Publicznego w Połańcu.

Dzieci zwiedziły Wypożyczalnię i Czytelnię dla Dorosłych, w której dowiedziały się, jak korzystać z zasobów Biblioteki, w tym ze stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu. Bibliotekarka opowiedziała im o księgozbiorze oraz o pracy w Bibliotece. Oprowadziła wycieczkowiczów po „zakamarkach” Wypożyczalni i Czytelni.

Następnie wycieczka skierowała się ku Oddziałowi dla dzieci po drodze podziwiając wystawę dotyczącą piłki nożnej i Klubu Sportowego MKS „Czarni” Połaniec. Dzieciom spodobały się sportowe eksponaty, w tym piłka z autografami „Orłów Górskiego” i zdjęcie zawodników połanieckiej drużyny piłkarskiej.

W Oddziale dla dzieci młodzi czytelnicy poczuli się jak w swoim żywiole. Swobodnie poruszali się po całym pomieszczeniu i buszowali między regałami. Dzieci szczególnie zainteresowały książeczki specjalnie dla nich przystosowane: z dużą ilością kolorowych ilustracji, wyposażone w ruchome elementy lub otwierane okienka (tzw. książki-zabawki).

Na koniec podziękowano wszystkich za odwiedzenie Biblioteki i zaproszono na Głośne Czytanie, które niebawem odbędzie się w Oddziale dla dzieci.

Bibliotekę odwiedziło łącznie 26 osób (przedszkolaków z opiekunami).


<< Zobacz zdjęcia w galerii >>