W piątek 22 lutego 2013 roku Bibliotekę odwiedziły sześciolatki z Publicznego Przedszkola w Połańcu. Dzieci najpierw gościły w Wypożyczalni i Czytelni dla dorosłych, gdzie miały możliwość obejrzenia  największej książki w zbiorach Książnicy, pt. „Dziesięciolecie Polski Niepodległej 1989-1999”, która waży ponad 10 kg. Ponadto pani bibliotekarka zaprezentowała maluchom najnowszy komiks wydany przez Towarzystwo Kościuszkowskie w Połańcu „Legenda o połanieckim grodzie”. Przedszkolakom bardzo spodobało się przejście wężykiem pomiędzy wysokimi regałami pełnymi książek.

Następnie wycieczka udała się do Oddziału dla dzieci po drodze podziwiając wystawę „Wesoła Biblioteka Zimą”, prezentującą prace plastyczne uczestników zajęć w okresie ferii. Przedszkolaki skupiły swoją uwagę na bałwankach wykonanych przez dzieci na zimowy konkurs organizowany przez Bibliotekę.

Oddział dla dzieci wywarł na milusińskich miłe wrażenie. Dzieci dowiedziały się o warunkach korzystania z Biblioteki, chętnie uczestniczyły w pogadance na temat poszanowania książek oraz zapoznały się z układem zbiorów na półkach. Następnie przedszkolaki same wybierały sobie książki do obejrzenia na miejscu. Największym zainteresowaniem cieszyły się pozycje z serii „Już czytam”, które posiadają śliczne kolorowe obrazki oraz dużą czcionkę, ułatwiającą naukę czytania.

W podziękowaniu dzieci zostawiły wykonaną przez siebie laurkę i obiecały, że będą odwiedzać Bibliotekę.


<< Zobacz zdjęcia w galerii >>