28-230 Połaniec, ul. Stefana Czarnieckiego 5
tel. +48 15 8650 633
kontrastWersja dla niedowidzących
rozmiar A- A A+
Przeszukaj stronę w celu odnalesienia szukanej frazy
Biuletyn Informacji Publicznej Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Połańcu

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Połańcu
Zdjęcie budynku
Książki
Pani
previous arrow
next arrow
Drodzy Czytelnicy!
 
Prosimy o głosy na "Zaczytaną ławkę" - projekt nr 11 zgłoszony do pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego.
 
„Zaczytana Ławka” to projekt, którego głównym założeniem jest postawienie przed Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Połańcu wykonanej na zamówienie ławeczki czytelniczej.
 
Ławka będzie spełniała podwójną rolę: praktycznego elementu małej architektury miasta oraz bazy audiobooków (książek do słuchania). Postawieniu ławki będzie towarzyszyć wydarzenie kulturalne adresowane do wszystkich mieszkańców miasta zorganizowane przez Bibliotekę.
Na uroczyste odsłonięcie ławki, które odbędzie się przed Biblioteką w maju 2023 roku zaproszona zostanie znana i lubiana osoba związana z życiem literackim lub kulturalnym. Wydarzenie stanie się atrakcją obchodów Tygodnia Bibliotek oraz Dni Połańca.
 
Ławka będzie praktycznym i estetycznym przedmiotem w przestrzeni miejskiej wykonanym na specjalne zamówienie. Uwagę przyciągnie dzięki swojej nietypowej formie - rozłożonej książki. Będzie przykładem pokazującym, że można połączyć mebel użytkowy ze sztuką i jednocześnie w artystycznym ujęciu promować czytelnictwo. Autorami Zaczytanych Ławek bowiem są znani artyści oraz osoby medialne a ich ambasadorami są m.in. Andrzej Mleczko, Mateusz Damięcki, Beata Pawlikowska, Małgorzata Ostrowska, Katarzyna Pakosińka. Zapewnia to unikalny charakter każdej rzeźby. Połaniecka ławka zostanie zaprojektowana przez artystę na zamówienie. Jej styl zostanie dopasowany do charakteru miasta i Biblioteki. Dodatkowo każdy kto na niej usiądzie będzie mógł połączyć się z bazą książek mówionych, bezpłatnie pobrać na swojego smartfona wybranego audiobooka i zatopić się w lekturze.
Więcej o idei przyświecającej montowaniu w przestrzeni miejskiej Zaczytanych Ławek można przeczytać na stronie https://zaczytani.org/
 
Zakres zadania obejmuje: zlecenie indywidualnego projektu, wykonanie, dostawę i zamontowanie ławki na placu przed Biblioteką, organizację wydarzenia, podczas którego zostanie odsłonięta ławka, w tym opłacenie honorarium dla zaproszonego gościa, organizację poczęstunku dla uczestników wydarzenia i promocję projektu.
Portal, na którym można oddawać głosy znajduje się pod adresem
 
311565386_481168804043647_4660782794217822474_n.jpg
 
Fotoram.io.png
Dyskusyjne Kluby Książki
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej... Zamknij