28-230 Połaniec, ul. Stefana Czarnieckiego 5
tel. +48 15 8650 633
kontrastWersja dla niedowidzących
rozmiar A- A A+
Przeszukaj stronę w celu odnalesienia szukanej frazy
Biuletyn Informacji Publicznej Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Połańcu
~ Przed wejściem na teren biblioteki prosimy o zasłonięcie ust, nosa oraz dezynfekcję rąk ~
MIejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Połańcu
Zdjęcie budynku
Książki
Pani
previous arrow
next arrow

Przyszła jesień - doskonała pora roku na wycieczkę do lasu, który właśnie teraz staje się najpiękniejszy. Przyroda przyciąga do siebie kusząc wzrok pełną gamą kolorów. Liście powoli zaczynają przybierać złocisto-brązową barwę, na fioletowo kwitną wrzosy a spod ściółki swoje kapelusze wystawiają grzyby. Runo leśne obfituje w brązowe borowiki, żółte opieńki i czerwone muchomory. Czerwienią się także na drzewach owoce jarzębiny. 

Korzystając z uroków jesieni i przewidywanej na ten dzień sprzyjającej pogody zaprosiliśmy nasze Biblioludki w sobotę (25 września 2021 roku) do lasu. Było to już trzecie biblioludkowe spotkanie w tym roku w ramach projektu „Biblioludki i cztery pory roku”.

W samym środku lasu, kilka kilomtrów od naszego miasta na tak zwanym Zarudziu, tuż obok pomnika poświęconemu myśliwym spotkaliśmy się ze specjalnym gościem, dla którego las jest drugim domem. Nasza bardzo sympatyczna pani leśnik poprowadziła Biblioludki spacerkiem po lesie opowiadając po drodze o jego bogatym życiu, na które często nie zwracamy uwagi. W trakcie wycieczki nazywała drzewa i pokazywała ukryte w zaroślach rośliny. Mówiła o zwierzętach mających tu swoje domy. Wyjaśniała, jak należy zachowywać się w lesie. Uczulała by podczas leśnych wycieczek nie niszczyć przyrody i nie płoszyć zwierząt. Przecież człowiek w lesie jest tylko gościem i tak powinien się zachowywać. Dzieci do otrzymanych na początku spotkania woreczków zbierały skarby lasu: szyszki, liście, patyczki i żołędzie, które wykorzystały później do dalszych zabaw. A było ich wiele. Biblioludki grały w kółko i krzyżyk z patyków i szyszek, urządzały wyścigi ślimaków (oczywiście bez udziału prawdziwych zwierzątek), „tkały” obrazek z gałązek i liści oraz ćwiczyły rzucanie kasztanami do celu. Biblioludki świetnie się bawiły na łonie natury czerpiąc pełnymi garściami, z tego co przyroda ma im do zaoferowania. Gdy poczuli zmęczenie i zaczął doskwierać im głód, wspólnie z rodzicami rozpalili ognisko i upiekli kiełbaski. Przy okazji dowiedziały się, że w lesie nie można palić ognia poza miejscami do tego wyznaczonymi. Na zakończenie spotkania pani leśnik zaproponowała Biblioludkom rozwiązywanie krzyżówek i łamigłówek o lesie, które dzieci wraz z pomocą opiekunów chętnie uzupełniły utrwalając zdobytą wiedzę.

Jesienne spotkanie w lesie wszystkim bardzo się podobało, a dzieci radosne i uśmiechnięte niechętnie przyjęły do wiadomości, że nadszedł czas powrotu do domu. Zwłaszcza, że w tym magicznym miejscu, niczym w pradawnej puszczy, miały doskonałe warunki do spontanicznej zabawy. Był strumyk przez który można było przeskakiwać lub przechodzić na jego drugi brzeg po powalonym drzewie. Nad wodą mieszkały też żaby, więc można było podglądać ich zachowanie. Naturalnie pofalowany teren w dolinie strumyka, stanowił idealne warunki do zabawy w chowanego. Jednak, jak to już było powiedziane, las to dom różnych zwierząt i nie możemy nadużywać ich gościnności. Zagasiliśmy więc dogasające już i tak ognisko, pożegnaliśmy się ze wszystkimi i wróciliśmy do domów.

Dziękujemy wszystkim Biblioludkom, którzy postanowili w ten piękny jesienny dzień spotkać się w lesie. Niech miłość do przyrody trwa w nas zawsze!

Na koniec przypomnimy, że wydarzenie pod hasłem "Spotkajmy się w lesie" odbyło się w ramach projektu "Biblioludki i cztery pory roku" z programu Partnerstwo dla Książki dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Za nami już także "Wiosna z doświadczeniami" oraz letnie "Zabawy z dawnych lat". 

Zdjęcie kolorowe, kamień pomnik dla myśliwych, Zarudzie w lesie
Zdjęcie kolorowe, uczestnicy wydarzenia Spotkajmy się w lesie
Zdjęcie kolorowe, uczestnicy wydarzenia Spotkajmy się w lesie
Zdjęcie kolorowe, uczestnicy wydarzenia Spotkajmy się w lesie
Zdjęcie kolorowe, gra kółko i krzyżyk z patyków
Zdjęcie kolorowe, uczestnicy wydarzenia Spotkajmy się w lesie
Zdjęcie kolorowe, uczestnicy wydarzenia Spotkajmy się w lesie
Zdjęcie kolorowe, uczestnicy wydarzenia Spotkajmy się w lesie
Zdjęcie kolorowe, uczestnicy wydarzenia Spotkajmy się w lesie
Zdjęcie kolorowe, uczestnicy wydarzenia Spotkajmy się w lesie

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Logo_MKDNiS_kolorowe_.jpg

regulamin.png

 

Regulamin wydarzenia „Spotkajmy się w lesie”

25 września 2021 r.

 

Regulamin obowiązuje na terenie imprezy plenerowej odbywającej się w wybranym przez Organizatora miejscu w lesie o nazwie „Spotkajmy się w lesie” 25 września 2021 r. zwanej dalej „imprezą” lub „wydarzeniem”.

Organizatorem wydarzenia jest Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Połańcu.

Wejście na teren imprezy oznacza akceptację postanowień niniejszego Regulaminu i przepisów prawa powszechnie obowiązującego.

Regulamin imprezy udostępniony jest dla uczestników imprezy w siedzibie Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Połańcu oraz na stronie internetowej Organizatora.

 

Zasady uczestnictwa

Przebywać w miejscu imprezy oraz w niej uczestniczyć mogą osoby, które dokonały wcześniejszego zapisu.

Wydarzenie adresowane jest do dzieci i ich opiekunów (bez ograniczeń wiekowych).

Uczestnicy zobowiązani są do organizacji dojazdu na miejsce wydarzenia we własnym zakresie, zgodnie z instrukcjami od Organizatora.

Uczestnicy wydarzenia, a w przypadku osób niepełnoletnich ich opiekunowie, zobowiązani są do zadbania o odpowiedni dla warunków terenowych strój i zabezpieczenie przeciw owadom (komarom i kleszczom).

Uczestnicy wydarzenia biorąc w nim udział mają świadomość zagrożeń, jakie mogą wystąpić w lesie (ukąszenia, reakcje alergiczne, urazy itp.). Organizator nie ponosi odpowiedzialności za skutki ich wystąpienia.

Uczestnicy imprezy są zobowiązani do: odpowiedzialnego zachowania w lesie, poszanowania przyrody, mienia innych uczestników i stanowiącego własność organizatora,

Organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione na terenie imprezy.

Zabrania się wnoszenia i posiadania na terenie imprezy: napojów alkoholowych, przedmiotów niebezpiecznych dla uczestników, środków odurzających oraz substancji psychotropowych.

Zabronione jest naruszanie nietykalności cielesnej innych uczestników imprezy.

Osoby naruszające zasady bezpieczeństwa i porządku na imprezie ponoszą odpowiedzialność karną, odpowiedzialność wynikającą z przepisów prawa administracyjnego i cywilnego.

Osoby wyrządzające szkody w mieniu są zobowiązane do ich naprawienia.

Organizator ma obowiązek usunięcia z terenu imprezy każdą osobę nie stosującą się do powyższego Regulaminu.

Za osoby niepełnoletnie odpowiedzialność ponoszą ich pełnoletni opiekunowie.

 

Utrwalenie przebiegu imprezy

Organizator utrwala przebieg imprezy za pomocą urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk.

Materiały zgromadzone podczas utrwalania imprezy mogą stanowić dowody w postępowaniu.

Materiały dźwiękowe, zdjęcia oraz nagrania umieszczane będą na portalu społecznościowym oraz na stronie internetowej organizatora, a także w mediach lokalnych.

Materiały dźwiękowe, zdjęcia, nagrania przetwarzane będą w celach promocyjnych i kulturalnych.

Wizerunek uczestników imprezy rozpowszechniany będzie na zasadach opisanych w art. 81 ust. 2 Prawa Autorskiego.

Wchodząc na teren imprezy, osoby wyrażają zgodę na przetwarzanie swojego wizerunku w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), w celach promocyjnych.

Drogie Biblioludki!
 
Przygotowaliśmy dla Was mapkę z planem dojazdu na sobotnie spotkanie w lesie.
 
7.jpg
 
8.jpg
 
9.jpg
 
 

Drodzy Czytelnicy Biblioteki! Kochane Biblioludki!

Kontynuujemy projekt "Biblioludki i cztery pory roku". Za nami już "Wiosna z doświadczeniami" i wakacyjne "Zabawy z dawnych lat". Za oknami powoli robi się jesiennie, zatem jest to znak, że przyszła pora na kolejne biblioludkowe wydarzenie. Tym razem zapraszamy Was do lasu!

W sobotę 25 września o godzinie 11.00 na tzw. "Zarudziu", czyli w lesie między Rudnikami a Okrągłą, w miejscu gdzie stoi wiata myśliwska, spotkamy się z leśnikiem, który opowie nam o lesie i o jego "skarbach". Będą leśne gry i zabawy. Przygotujemy także dla Was niespodziankę, ale nic więcej na razie nie zdradzimy.

Uwaga! Dojazd na spotkanie we własnym zakresie. Jesteśmy w trakcie przygotowywania mapki ze wskazówkami jak trafić na miejsce. Damy znać, jak opracujemy najkorzystniejszą trasę.

Obowiązują wcześniejsze zapisy!

 Plakat kolorowy, zaproszenie dla Biblioludków na spotkanie w lesie dnia 25 września 2021 roku

 

Dla przypomnienia:

Kim są BIBLIOLUDKI?

Biblioludki to Klubik Biblioteczny dla dzieci i opiekunów. Biblioludki spotykają się od czasu do czasu w Bibliotece i miło spędzają czas na czytaniu książek i zabawie.

Kto może zostać Biblioludkiem?

 każde dziecko w wieku przedszkolnym i szkolnym, które lubi czytać i chętnie bierze udział w zabawach kreatywnych w grupie.

Jak stać się Biblioludkiem?

Wystarczy tylko do nas przyjść (z rodzicem) i zadeklarować chęć udziału w Klubiku. "Członkostwo" jest BEZPŁATNE i do niczego nie zobowiązuje! Wystarczy być zapisanym do Biblioteki.

Zapraszamy!

 

Logo_MKDNiS_kolorowe_.jpg

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury"

20 sierpnia to był nasz, czyli Biblioludków, dzień! Dzień pełen szaleństw i swobodnej zabawy!

Dzieci wraz z opiekunami, rodzicami i dziadkami wspólnie bawiły się pod Biblioteką w stare jak świat zabawy i grały w ponadczasowe gry zespołowe. Powrót do przeszłości, czyli „Zabawy z dawnych lat”, zostały zorganizowane w ramach projektu „Biblioludki i cztery pory roku” i było po „Wiośnie z doświadczeniami” drugim biblioludkowym wydarzeniem w tym roku.

IMG_20210820_161232.jpg

Podczas ponad dwóch godzin młodsi czytelnicy poznali zabawy, w które bawiono się dawniej, a starsi przypomnieli sobie czasy dzieciństwa. Opiekunowie mieli okazję pokazać swoim pociechom jak kiedyś spędzało się wolny czas bez komputerów i telefonów.

Gry i zabawy poprowadzili profesjonalni i znakomicie przygotowani animatorzy. Żeby nieco rozruszać uczestników spotkanie rozpoczęło się od zabaw integracyjnych, do których wciągnięci zostali bez wyjątku zarówno dzieci jak i dorośli. Już po paru chwilach wszyscy się rozluźnili. W znakomitych humorach i z dużym zaangażowaniem czekali na dalsze propozycje gier i zabaw podwórkowych. A było ich wiele - do wyboru, do koloru! Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Były rywalizacje w parach i gry zespołowe. Szybkie zabawy ruchowe oraz te wymagające większego skupienia i precyzji ruchów, na przykład „Kamyczki” i wyścigi kapslami. Animatorzy przypomnieli zabawy „Stary niedźwiedź mocno śpi” i „Chodzi lisek koło drogi”, podczas których uczestnicy siedzieli twarzami do siebie w kółkach. Dużą radość sprawiła dzieciom i rodzicom gra w gumę i klasy. Wiele frajdy Biblioludki miały podczas tworzenia żywego pociągu, który co chwilę zatrzymywał się na stacjach i zabierał nowych pasażerów stając się coraz dłuższym! Odbyły się też zawody rodzinnego skakania na skakance, podczas którego było mnóstwo śmiechu. Jak się okazało dorośli nie zapomnieli jak się skacze i przeskakiwali przez sznur jak zawodowcy.

W chwili wytchnienia dzieci korzystały także z „kącika małego artysty”, gdzie można było malować, rysować i tworzyć różne prace plastyczne. Obok kącika zorganizowana została wystawka książek o tematyce gier i zabaw. Wspaniała kopalnia pomysłów dla rodziców czujących niedosyt po bibliotecznym wydarzeniu.

Wydarzenie pokazało dzieciom, że można świetnie bawić się wszędzie i prawie wszystkim, wystarczą tylko dobre chęci i trochę zaangażowania. Na spotkaniu pokazane były bowiem przykłady gier i zabaw z użyciem prostych rekwizytów, nie wymagających dużych pieniędzy. Takie, w które można się bawić wspólnie z rodzicami i dziadkami, a nie ma chyba nic przyjemniejszego i pozytywnie wpływającego na rozwój dziecka jak czas spędzony wspólnie z najbliższymi. „Zabawy z dawnych lat” udowodniły także dzieciom, że wbrew temu co im się mogło do tej pory wydawać wydawać, dziecięcy świat ich rodziców i dziadków wcale nie był nudny, mimo braku tak popularnych w naszych czasach smartfonów, gier komputerowych i komputerów. Rodzice i dziadkowie mieli coś lepszego – bogatą wyobraźnię, z której chętnie i często korzystali. Wydarzenie pokazało, że są gry i zabawy ponadczasowe, w które może bawić się każde pokolenie. Czasem wystarczy tylko kawałek gumy, patyczki czy guziki. No i oczywiście wyobraźnia, bo bez niej dzieciństwo nie jest możliwe...

 

Dziękujemy wszystkim za tak liczny udział i aktywność. Cieszymy się, że „Zabawy z dawnych lat” przyciągnęły wiele osób. Świadomość, że nasze pomysły spotykają się z tak dużym zainteresowaniem ze strony Czytelników dodaje nam skrzydeł i motywuje do dalszego działania. Zatem do zobaczenia następnym razem!

 

Zabawy poprowadziła Agencja Aventowa Alternatywy z Mielca. Projekt „Biblioludki i cztery pory roku” dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Zdjęcie kolorowe z wydarzenia pod biblioteką pod hasłem Zabawy z dawnych lat
Zdjęcie kolorowe z wydarzenia pod biblioteką pod hasłem Zabawy z dawnych lat
Zdjęcie kolorowe z wydarzenia pod biblioteką pod hasłem Zabawy z dawnych lat
Zdjęcie kolorowe z wydarzenia pod biblioteką pod hasłem Zabawy z dawnych lat
Zdjęcie kolorowe z wydarzenia pod biblioteką pod hasłem Zabawy z dawnych lat
Zdjęcie kolorowe z wydarzenia pod biblioteką pod hasłem Zabawy z dawnych lat
Zdjęcie kolorowe z wydarzenia pod biblioteką pod hasłem Zabawy z dawnych lat
Zdjęcie kolorowe z wydarzenia pod biblioteką pod hasłem Zabawy z dawnych lat
Zdjęcie kolorowe z wydarzenia pod biblioteką pod hasłem Zabawy z dawnych lat
Zdjęcie kolorowe z wydarzenia pod biblioteką pod hasłem Zabawy z dawnych lat

Biblioludki wróciły!
 
Miło nam poinformować, że reaktywacja bibliotecznego Klubiku Biblioludki zakończyła się pełnym sukcesem!
 
Dziękujemy wszystkim za udział na pierwszym w tym roku Biblioludkowym wydarzeniu, które odbyło się w piątek 18 czerwca pod hasłem "Wiosna z doświadczeniami". Ze względu na piękną pogodę spotkanie zorganizowane zostało na placu pod naszą Biblioteką, dzięki czemu mogliśmy rozszerzyć zasięg wydarzenia i zaprosić na nie wszystkich zainteresowanych. Cieszymy się, że tak wiele dzieci i ich rodziców skorzystało z zaposzenia i dołączyło do wspólnej zabawy.
 
A zabawa była doskonała! Przyjechał do nas Szalony Profesorek ze swoim pomocnikiem i zabrał wszystkich na spotkanie z doświadczeniami i eksperymentami. Podczas pokazu Profesorek robił doświadczenia na odczynnikach chemicznych. Do części doświadczeń angażował uczestników, którzy mogli poczuć się jak naukowcy w laboratorium chemicznym. Był wybuchowy gejzer, jagodowa słoniowa pasta do zębów, dymiąca czara, wędrująca tęcza z kolorowych cukierków, lampa lawa, uciekający pieprz, giga slime, sztuczny dym, roztańczone bąbelki, eksperymenty z suchym lodem, kolorowe wulkany, znikająca ręka i lody dla ochłody (nie do jedzenia!!!). W przerwie między eksperymentami uczestnicy zmierzyli się z zagadkami ćwicząc swój umysł i zdolność szybkiego myślenia. Spotkanie zakończył pokaz mega baniek mydlanych, który sprawił Biblioludkom ogromną frajdę (o czym można się przekonać oglądając zdjęcia z wydarzenia).
 
Wiosenne spotkanie Biblioludków było pierwszym z cyklu wydarzeń w ramach projektu "Biblioludki i cztery pory roku", na które Biblioteka otrzymała wsparcie od Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z programu „Partnerstwo dla książki”.
 
Obiecujemy, że następne spotkania także będą zaskakujące i ciekawe. Na razie jednak nic nie zdradzimy. Zaglądajcie na naszą stronę internetową i Facebooka a już wkrótce dowiecie się co szykujemy Biblioludkom na wakacje.
 
A trymczasem zapraszamy na garść wspomnień uwiecznionych na zdjęciach.
 
Zdjęcie kolorowe, uczestnicy zabawy oraz animatorzy, zabawa pod hasłem
Zdjęcie kolorowe, uczestnicy zabawy oraz animatorzy, zabawa pod hasłem
Zdjęcie kolorowe, uczestnicy zabawy oraz animatorzy, zabawa pod hasłem
balony kolorowe na tle wydarzenia Wiosna z doświadczeniami
Zdjęcie kolorowe, uczestnicy zabawy oraz animatorzy, zabawa pod hasłem
Zdjęcie kolorowe, uczestnicy zabawy oraz animatorzy, zabawa pod hasłem
Zdjęcie kolorowe, uczestnicy zabawy oraz animatorzy, zabawa pod hasłem
Zdjęcie kolorowe, uczestnicy zabawy oraz animatorzy, zabawa pod hasłem
Zdjęcie kolorowe, uczestnicy zabawy oraz animatorzy, zabawa pod hasłem
Zdjęcie kolorowe, uczestnicy zabawy oraz animatorzy, zabawa pod hasłem
 
 
„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”.
 
Logo_MKDNiS_kolorowe_.jpg
 
 
Drodzy Czytelnicy, Kochane Biblioludki!
 
Zapraszamy do udziału w naszym nowym projekcie - "Biblioludki i cztery pory roku".
 
Już w najbliższy piątek, 18 czerwca od godziny 16.00 czeka Was wielka niespodzianka! Pierwsze wydarzenie w ramach projektu, które odbędzie się w Bibliotece pod hasłem "WIOSNA Z DOŚWIADCZENIAMI".
 
Biblioludki_3.jpg
 
 
Co trzeba zrobić aby wziąć z nim udział? Być Biblioludkiem - czyli należeć do naszego bibliotecznego klubiku (MAMY JESZCZE MIEJSCA, ale trzeba się pospieszyć bo niestety w związku z obostrzeniami sanitarnymi ilość osób na wydarzeniach bibliotecznych jest OGRANICZONA!!!!)
 
Kto może zostać Biblioludkiem? Każde dziecko w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, które lubi czytać i chętnie bierze udział w zabawach kreatywnych w grupie.
 
Jak stać się Biblioludkiem? Wystarczy tylko do nas przyjść (z rodzicem) i zadeklarować chęć udziału w Klubiku. "Członkostwo" jest BEZPŁATNE! Wystarczy być zapisanym do Biblioteki.
 
 
Zapraszamy!
 
 

Plakat kolorowy, zaproszenie na wydarzenie Biblioludki i cztery pory roku - Wiosna z doświadczeniami 18 czerwca 2021 roku godzina 16.00

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”.

 

Kochane BIBLIOLUDKI!
 
Po przymusowej przerwie związanej z pandemią ruszamy pełną parą i z nową energią!
Z radością informujemy, że wznawiamy działalność Klubiku! Zapraszamy dzieci, które uczęszczały na spotkania w tamtym roku, oraz chętnie zobaczymy także NOWE TWARZE.
 
Przypominamy, że przy naszej Bibliotece działał (i będzie działał od nowa) Klubik Biblioludki dla dzieci i ich opiekunów. Podczas spotkań dzieci wraz z opiekunami słuchały bajek i wspólnie się bawili. Tak będzie i teraz.
 
Dodatkowo mamy dla Was niespodziankę! Tegoroczne spotkania w Bibliotece zostaną dodatkowo uatrakcyjnione. Otrzymaliśmy wsparcie od Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu na realizację projektu "BIBLIOLUDKI i CZTERY PORY ROKU".
 
Plakat kolorowy, grupa dzieci wraz z bibliotekarką robi przy stoliku pracę plastyczną
 
 
Logo_MKDNiS_kolorowe_.jpg
 
Będzie się działo!
 
Jeszcze przed wakacjami zapraszamy na TAJEMNICZE PIERWSZE SUPERWYDARZENIE w ramach projektu. Na razie nie uchylimy rąbka tajemnicy. Wszystko w swoim czasie! Podpowiemy tylko, że BĘDZIE WYBUCHOWO! 
 
Rodziców chętnych dzieci, które chcą do nas dołączyć zapraszamy do Biblioteki. Nasza oferta skierowana jest do dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych.
Uwaga! Warto się pospieszyć, ponieważ Ilość miejsc JEST ograniczona. Śledźcie Facebooka oraz naszą stronę.
 
 
Plakat kolorowy, informacja o zapisach do Klubu Biblioludki działającego w Bibliotece w Połańcu
 
Do zobaczenia!

Biblioludki kwiecień 2016 logo

Zapraszamy dzieci wraz z opiekunami na spotkanie klubu "Biblioludki" w ramach Tygodnia Bibliotek.

Spotkanie odbędzie się w Bibliotece 17 maja 2019 r. (piątek) o godzinie 1600.

Zapraszamy!

Wiosenne spotkanie Biblioludków odbyło się w piątek 29 marca. Rozmawialiśmy głównie o pierwszych oznakach wiosny: przyrodzie budzącej się ze snu zimowego, roślinach wyrastających z ziemi i drzewach pokrywających się pąkami, ptakach przylatujących z ciepłych krajów i budujących swoje gniazda oraz rodzących się młodych zwierzętach. Dzieci wymieniały nazwy kwiatków zwiastujących tę piękną porę roku oraz wysłuchały wiersza Haliny Szayerowej pt. „Przebiśnieg”. Wiersz opisuje kwiatka, który pomimo jeszcze leżącego śniegu na ziemi za wszelką cenę przebija się do słoneczka. Dzieci wiele dowiedziały się o nim z książki „Rośliny chronione w Polsce” A. i W. Bilińskich. Z papieru i płatków kosmetycznych dzieci wykleiły piękne przebiśniegi.

„Ze śniegowej chmury
słońce ledwie błyśnie
a już się spod śniegu
przebija przebiśnieg”


Dyskusyjne Kluby Książki
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej... Zamknij