28-230 Połaniec, ul. Stefana Czarnieckiego 5
tel. +48 15 8650 633
kontrastWersja dla niedowidzących
rozmiar A- A A+
Przeszukaj stronę w celu odnalesienia szukanej frazy
Biuletyn Informacji Publicznej Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Połańcu

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Połańcu
Zdjęcie budynku
Książki
Pani
previous arrow
next arrow

Nasza książnica Biblioteką Roku 2017 województwa świętokrzyskiego.

20180508 155942Z radością spieszymy donieść, że nasza biblioteka w dniu 8 maja 2018 roku otrzymała tytuł Biblioteki Roku 2017 województwa świętokrzyskiego. Uroczyste rozdanie statuetek oraz dyplomów odbyło się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach przy udziale bibliotekarskiej społeczności i znakomitych gości z naszego regionu. Wyróżnienie odebrała z rąk Jacka Kowalczyka i Andrzeja Dąbrowskiego Dyrektor biblioteki Renata Wójtowicz. W tym szczególnym dniu towarzyszył nam także Burmistrz Połańca, Jacek Tarnowski, który pogratulował bibliotekarzom sukcesu.
statuetkaBiblioteka Roku Województwa Świętokrzyskiego oraz Świętokrzyski Bibliotekarz Roku, to konkursy które zostały zainicjowane trzynaście lat temu przez Zarząd Okręgu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Kielcach i samorząd województwa świętokrzyskiego w celu aktywizowania i promowania tych placówek, które kreatywnie działają na rzecz propagowania czytelnictwa. Oprócz naszej biblioteki do tytułu Biblioteki Roku nominowane zostały także Gminna Biblioteka Publiczna w Wodzisławiu oraz Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Pińczowie. Kapituła konkursu postanowiła nagrodzić naszą placówkę za wszechstronną działalność. Dostrzeżono, że jesteśmy biblioteką nowoczesną, dobrze wyposażaną w zbiory, nie tylko w tradycyjnej książkowej formie, działającą w oparciu o nowe technologie. Doceniono nasze starania o aktywizację społeczeństwa lokalnego i organizację różnorodnych form pracy z czytelnikami w każdym wieku. To zaszczytne wyróżnienie jest dowodem uznania naszej codziennej pracy, a jednocześnie dopinguje do kolejnych, jeszcze skuteczniejszych działań na rzecz rozwoju biblioteki i promocji czytelnictwa w naszej gminie.
Oprócz Biblioteki Roku na spotkaniu uhonorowano także Bibliotekarza Roku 2017, którym została Aleksandra Klim, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Krasocinie. Kapituła konkursu przyznała także specjalne wyróżnienie za zaangażowanie w popularyzację bibliotek, które trafiło do wójta gminy Kije Krzysztofa Słoniny.
Wspólne spotkanie było również okazją do otwarcia wystawy, wpisującej się w obchody 20-lecia województwa świętokrzyskiego, która prezentuje zmiany, jakie nastąpiły w ciągu dwóch ostatnich dekad w bibliotekach publicznych. Na zdjęciach przedstawiono dwadzieścia bibliotek województwa świętokrzyskiego, w tym naszą placówkę. Ekspozycję można zobaczyć w holu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach.
W trakcie spotkania odbyła się także premiera filmu „Biblioteki publiczne województwa świętokrzyskiego 20 lat później”, przedstawiającego zmiany jakie dokonały się w dwunastu bibliotekach w ostatnich latach. W materiale filmowym ujęta została również nasza biblioteka.
Miłym akcentem uroczystości były recital poezji Feliksa Raka w wykonaniu Iwony Duszy (śpiew) i Ireneusza Gliścińskiego (instrumenty klawiszowe).
Przy tej okazji chcielibyśmy serdecznie podziękować naszym Czytelnikom, którzy chętnie korzystają z usług Biblioteki. Zdobyte wyróżnienie motywuje nas do dalszego rozwoju na rzecz lokalnego środowiska.


Dodatkowe informacje pod adresem:
https://www.swietokrzyskie.pro/wybrano-najlepszego-bibliotekarza-i-biblioteke-minionego-roku/

Dyskusyjne Kluby Książki
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych