28-230 Połaniec, ul. Stefana Czarnieckiego 5
tel. +48 15 8650 633
kontrastWersja dla niedowidzących
rozmiar A- A A+
Przeszukaj stronę w celu odnalesienia szukanej frazy
Biuletyn Informacji Publicznej Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Połańcu

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Połańcu
Zdjęcie budynku
Książki
Pani
previous arrow
next arrow

XIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom
pod hasłem
„Czytanie – mądra rzecz”!


W dniach od 5 do 12 czerwca 2014 roku w Oddziale dla dzieci odbyło się głośne czytanie wierszowanej bajki Lucyny Krzemienieckiej „O Jasiu Kapeluszniku” zorganizowane w ramach XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. W czytaniu wzięły udział dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Spotkanie prowadzili pracownicy Biblioteki przy aktywnym udziale dzieci i ich opiekunów.

Przestrzeń Oddziału przystosowano do potrzeb czytania. Utworzono sklepik z kapeluszami. Na niskim regale ułożono różnorodne nakrycia głowy, a za sklepową ladą, czyli małym stolikiem, krzątała się bibliotekarka przebrana za Jasia Kapelusznika. Na boku siedział narrator, który snuł opowieść. Dzieci siedziały wygodnie na kolorowych matach i miękkich pufach, co pozwoliło im czuć się swobodnie.

Na początku spotkania wszyscy słuchacze losowali kolorowe karteczki. Niektóre z nich  przedstawiały postacie z czytanej bajki. Dziecko, które usłyszało imię „swojego” bohatera miało za zadanie wstać z miejsca i przyłączyć się do zabawy zgodnie ze wskazówkami narratora. Uczestnicy czytania wcielili się w postać tajemniczego klienta, Grzesia Obdartusika, piekarza, szewczyka, krawczyka i kominiarza, aktywnie uczestnicząc w czytaniu.
Bajka kończyła się miłą niespodzianką, zarówno dla dzieci jak i bibliotekarzy. Maluchy w jednym z kapeluszy znalazły cukierki, a bibliotekarze w podziękowaniu za miłe przyjęcie otrzymali laurki i kwiaty.
Na koniec nasi milusińscy obejrzeli Bibliotekę. Dzieciom niczym nie skrępowane buszowanie po regałach i oglądanie książeczek bardzo się podobało. Zwłaszcza, że część z nich była w bibliotece po raz pierwszy.
Spotkanie w Bibliotece w ramach „głośnego czytania” upłynęło w miłej atmosferze. Przygotowujący imprezę zadbali o to, by dzieciom na długo utkwiły one w pamięci i żeby do domu zabierali nie tylko książki, ale i miłe wspomnienia.

Czytany utwór pochodzi ze zbioru „Bajki wierszem” wchodzącej w skład kolekcji Cała Polska Czyta Dzieciom Fundacji ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom i tygodnika Polityka.Dyskusyjne Kluby Książki
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej... Zamknij