28-230 Połaniec, ul. Stefana Czarnieckiego 5
tel. +48 15 8650 633
kontrastWersja dla niedowidzących
rozmiar A- A A+
Przeszukaj stronę w celu odnalesienia szukanej frazy
Biuletyn Informacji Publicznej Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Połańcu

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Połańcu
Zdjęcie budynku
Książki
Pani
previous arrow
next arrow

W tym roku głośne czytanie zgodnie z hasłem „Cała Polska czyta w Bibliotekach” odbyło się naszej placówce w dniach od 8 do 12 czerwca 2015.

Przedszkolaki licznie odwiedzające od poniedziałku do piątku Oddział dla dzieci wysłuchały uwspółcześnionej wersji baśni „Jaś i Małgosia” w interpretacji Jarosława Mikołajewskiego. Jak co roku czytaniu towarzyszyły dodatkowe atrakcje. Tym razem był to teatrzyk z kukiełkami. Dzieci słuchały bajki i jednocześnie oglądały mini przedstawienie. Siedziały wygodnie na krzesełkach, miękkich pufach i kolorowych matach, co pozwoliło im czuć się swobodnie. Po wysłuchaniu bajki wszyscy utworzyli pociąg i w rytm „Lokomotywy” Juliana Tuwima i piosenki „Jedzie pociąg z daleka” wyruszyli w podróż po zakamarkach Biblioteki. Zwiedzili Wypożyczalnię i Czytelnię dla dorosłych i obejrzeli wystawę na holu. Po powrocie do Oddziału dla dzieci na milusińskich czekała niespodzianka – słodki poczęstunek. Na bibliotekarzy także, ponieważ w podziękowaniu za miłe przyjęcie dzieci przyniosły laurki i kwiaty. Na koniec maluchy oglądały książeczki gromadzone z myślą o nich. Starszaki próbowały samodzielnie czytać na głos i wychodziło im to bardzo dobrze.

Filia w Ruszczy również włączyła się do akcji promującej czytanie dzieciom. W czwartek, 11 czerwca, przedszkolaki odwiedziły Bibliotekę i wysłuchały trzech opowieści ze zbioru „Bajki przedszkolaka”. Na początku dowiedziały się o przygodzie Biedronki z wiersza Danuty Zawadzkiej „Nieproszony Gość”. Następnie maluchy wysłuchały baśni o zaczarowanej „Srebrnej Kaletce”, po której wymieniły się spostrzeżeniami, co do działania tytułowej „kaletki”, czyli maszyny do spełniania życzeń. Według dzieci powinna ona dawać nie tylko jedzenie, ale spełniać także inne zachcianki. Na koniec dzieci poznały „Historię nową o smoku z Krakowa” Zofii Poletyło, na którą niektóre zareagowały: „proszę pani, ale to było inaczej!” i opowiedziały inne wersje bajki o smoku Wawelskim. Czytanie zakończono słodkim upominkiem, a ze strony dzieci obietnicą częstego odwiedzania Biblioteki.

Spotkania na głośnym czytaniu, jak co roku, odbywały się w miłej i przyjaznej atmosferze, po których maluchy niechętnie odkładały oglądane książeczki i opuszczały bibliotekę. Prowadzący na otarcie łez zapraszali wszystkich do odwiedzenia Biblioteki z rodzicami w celu wypożyczenia upatrzonych bajeczek do domu. Wielkimi krokami zbliżają się także wakacje, więc niebawem wszyscy, którym się w naszej Bibliotece spodobało, będą mogli wziąć udział we wspólnych zabawach plastycznych i czytaniu bajek.

Dyskusyjne Kluby Książki
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej... Zamknij