28-230 Połaniec, ul. Stefana Czarnieckiego 5
tel. +48 15 8650 633
kontrastWersja dla niedowidzących
rozmiar A- A A+
Przeszukaj stronę w celu odnalesienia szukanej frazy
Biuletyn Informacji Publicznej Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Połańcu

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Połańcu
Zdjęcie budynku
Książki
Pani
previous arrow
next arrow

XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom
pod hasłem „Czytanie zbliża

W dniach od 9 do 14 czerwca 2017 roku w Oddziale dla dzieci odbyła się akcja głośnego czytania pod hasłem „Czytanie zbliża”. W tym roku bajki czytali przedstawiciele różnych zawodów. Pierwszym gościem była farmaceutka Paulina Lasota. Czytała bajki „Ania i Maks idą do lekarza” Susa Hammerle oraz „Tableteczki” Barbary Ciemskiej. Pani Paulina opowiedziała ciekawostki o swoim zawodzie i przyniosła ze sobą różne akcesoria: miseczkę do wyrabiania maści, tzw. moździerz, plasterki, opakowania po syropach i tabletkach. Dzieci miały okazję zmierzyć sobie temperaturę i ubrać fartuch farmaceuty, a nawet sporządzić mieszankę leczniczą.


Kolejnym gościem był strażak Piotr Janiszewski z Ruszczy, który przekazał dzieciom wiele informacji o swojej pracy. Zwrócił uwagę na fakt, że strażak musi być osobą odważną, zdyscyplinowaną, sumienną. Pan Piotr przeczytał bajkę Wiesława Drabika „Leoś Strażak” i opowiedział, jakie obowiązki ma straż pożarna. Przyjeżdża z pomocą nie tylko do pożarów, ale w wielu innych przypadkach, gdzie zagrożone jest ludzkie zdrowie i życie. Dzieci miały możliwość przymierzyć hełm strażaka z czego bardzo się ucieszyły.  
W naszej Bibliotece gościliśmy również nadleśniczego Adama Luberę z Nadleśnictwa Staszów. Pan Adam na spotkanie przybył w mundurze służbowym. Zapoznał dzieci z zawodem leśnika, opowiedział o ciekawych przygodach, jakie spotkały go w pracy. Zainteresowani dowiedzieli się, jaką szkołę trzeba skończyć i jakie warunki spełnić, aby zostać leśnikiem. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali czytanej przez niego książki „Zwierzęta lasów” Krzysztofa Wiśniewskiego. Na koniec nadleśniczy zwrócił uwagę dzieciom, jak należy zachować się w lesie, aby nie zakłócić życia zwierząt tam mieszkających.
W ostatnim dniu głośnego czytania naszym gościem była księgarka Krystyna Murat, pracująca w połanieckiej księgarni „Atena”. Przeczytała bajkę Birgit Bergander „Mam przyjaciółkę księgarkę” i opowiedziała o swojej pracy. Zwróciła także uwagę dzieciom, jaka jest różnica między biblioteką a księgarnią oraz zachęciła do czytania książek, które rozwija i wzbogaca.
Wszystkie spotkania przebiegły w miłej i przyjaznej atmosferze. Dzieci otrzymały pamiątkowe zakładki do książek i cukierki, a nawet drobne gadżety od zaproszonych gości. Przedszkolaki w podziękowaniu za spotkanie ofiarowały własnoręcznie wykonane laurki i papierowe kwiaty.
W czasie trwania akcji „Tydzień Czytania Dzieciom” odbyło się 8 spotkań w których wzięły udział 173 osoby.Dyskusyjne Kluby Książki
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej... Zamknij