28-230 Połaniec, ul. Stefana Czarnieckiego 5
tel. +48 15 8650 633
kontrastWersja dla niedowidzących
rozmiar A- A A+
Przeszukaj stronę w celu odnalesienia szukanej frazy
Biuletyn Informacji Publicznej Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Połańcu

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Połańcu
Zdjęcie budynku
Książki
Pani
previous arrow
next arrow

Wiosenne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki przy Bibliotece w Połańcu, które odbyło się 23 marca 2022 roku, poświęcone było książkom „Burzliwe czasy” peruwiańskiego noblisty Mario Vargas Llosy i „Chrobot” Tomasza Michniewicza.

Pierwsza z omawianych książek, "Burzliwe losy", ukazuje sposób uprawiania polityki w świecie. Fikcja miesza się tu z prawdą. Opisana historia dzieje się w Gwatemali w latach 50. Intryga dwóch obywateli USA doprowadza do obalenia prezydenta tego kraju i wprowadzenia bezprawia, po to by zachować monopol firmy United Fruid Company. Zatrudniony przez nich specjalista public relations ma za zadanie przekonać opinię publiczną, że to co dzieje się w Gwatemali ma na celu obronę demokracji. W rzeczywistości kraj pogrąża się na wiele lat w chaosie i izolacji. Llosa opisuje te wydarzenia bardzo precyzyjnie. Książka ze względu na odległą dla nas historię i miejsce akcji, nieszczególnie przypadła do gustu Klubowiczkom.

Druga z omawianych na spotkaniu książek zyskała natomiast dużo lepsze recenzje. „Chrobot” autorstwa nagradzanego reportażysty Tomasza Michniewicza zawiera zapis siedmiu osobistych historii młodych ludzi z różnych miejsc świata. Łączy ich to, że wszyscy dążą do określonego celu w życiu. Cel ten weryfikowany jest przez rzeczywistość miejsca, w którym się urodzili. Michniewicz barwnie opisuje różnice między krajami, z których pochodzą bohaterowie książki. Lektura skłania do refleksji o miejscu człowieka w świecie. Podsumowanie Klubowiczek – świetna.

Zdjęcie kolorowe, uczestniczki Dyskusyjnego Klubu Książki na spotkaniu w Bibliotece
Zdjęcie kolorowe, uczestniczki Dyskusyjnego Klubu Książki na spotkaniu w Bibliotece
Zdjęcie kolorowe, uczestniczki Dyskusyjnego Klubu Książki na spotkaniu w Bibliotece

Dyskusyjne Kluby Książki
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej... Zamknij