28-230 Połaniec, ul. Stefana Czarnieckiego 5
tel. +48 15 8650 633
kontrastWersja dla niedowidzących
rozmiar A- A A+
Przeszukaj stronę w celu odnalesienia szukanej frazy
Biuletyn Informacji Publicznej Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Połańcu

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Połańcu
Zdjęcie budynku
Książki
Pani
previous arrow
next arrow

Tematem spotkania, które odbyło się 6 października, były książki „Na szpulce niebieskiej nici” Anne Tyler i „Zaklinacz słów” Shirin Kader.

Tyler w swojej powieści opisuje losy trzypokoleniowej amerykańskiej rodziny od lat trzydziestych ubiegłego wieku do początków XXI wieku. Przy spotkaniu rodziny wymuszonym chorobą matki ujrzały światło dzienne różne tajemnice. Okazuje się, że zapewnienie opieki rodzicielce przez któreś z jej dzieci stanowi dla nich ogromny problem. Temat opieki nad osobą starszą i schorowaną poruszony w lekturze dotyczy współcześnie wielu rodzin na świecie. Panie dyskutowały o swoich spostrzeżeniach i przeżyciach rodzinnych związanych z tym problemem. 

„Zaklinacz słów” to z kolei piękna i nastrojowa powieść. Baśń utrzymana w atmosferze Orientu, a poszczególne historie w niej opisane zawierają przesłania skłaniające do refleksji. Książkę tę Czytelniczki  DKK w Połańcu polecają szczególnie na długie jesienne wieczory.

IMG_20221006_154830.jpg

IMG_20221006_154903.jpg

Dyskusyjne Kluby Książki
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej... Zamknij