28-230 Połaniec, ul. Stefana Czarnieckiego 5
tel. +48 15 8650 633
kontrastWersja dla niedowidzących
rozmiar A- A A+
Przeszukaj stronę w celu odnalesienia szukanej frazy
Biuletyn Informacji Publicznej Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Połańcu

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Połańcu
Zdjęcie budynku
Książki
Pani
previous arrow
next arrow

tydzien z internetem logo120

W dniach 24-30 marca 2014 roku obchodzony jest międzynarodowy

TYDZIEŃ Z INTERNETEM

 

 

 Z tej okazji Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Połańcu przygotowała następujące warsztaty:

24 marca (poniedziałek) - warsztaty dla seniorów pod hasłem "Cały świat w zasięgu ręki" - wirtualna podróż po mapie.

27-28 marca (czwartek, piątek) - warsztaty dla dzieci z klas IV-VI "Bezpieczni w sieci".
Zajęcia zorganizowane są wraz Komendą Powiatową Policji w Staszowie.

 


 

KONKURS "ODYSEJA TECHNOLOGICZNA 2025"

Kampanii towarzyszy konkurs dla uczestników spotkań zorganizowanych w ramach Tygodnia z Internetem 2014 - "Odyseja technologiczna 2025". Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu krótkiej pracy pisemnej w dowolnej formie (esej, felieton, wiersz, reportaż), w której uczestnik zaprezentuje jeden dzień swojego życia w świecie nowych technologii w roku 2025.

Uczestnicy w zgłoszeniu konkursowym będą wskazywać instytucję – organizatora spotkania podczas Tygodnia z Internetem. Przewidziane są nagrody zarówno dla osób indywidualnych – autorów zgłoszeń konkursowych, jak i dla wskazanych przez nich instytucji.


Tydzień z Internetem (Get Online Week) to doroczna ogólnoeuropejska kampania, mająca na celu zachęcenie jak największej liczby osób do skorzystania z Internetu. Działania w ramach kampanii polegają na organizowaniu w miejscach oferujących publiczny dostęp do Internetu spotkań mających pokazać ciekawe i praktyczne możliwości wykorzystania różnorodnych zasobów i zastosowań nowych technologii głównie dla tych, którzy do tej pory z nich nie korzystali. Na szczeblu europejskim Tydzień z Internetem koordynuje sieć organizacji Telecentre Europe. Inicjatywę tę aktywnie wspiera Neelie Kroes, Wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej i Komisarz Unii ds. Agendy Cyfrowej. Koordynatorem krajowym kampanii w Polsce jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Dyskusyjne Kluby Książki
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych