28-230 Połaniec, ul. Stefana Czarnieckiego 5
tel. +48 15 8650 633
kontrastWersja dla niedowidzących
rozmiar A- A A+
Przeszukaj stronę w celu odnalesienia szukanej frazy
Biuletyn Informacji Publicznej Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Połańcu
~ Przed wejściem na teren biblioteki prosimy o zasłonięcie ust, nosa oraz dezynfekcję rąk ~
MIejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Połańcu
Zdjęcie budynku
Książki
Pani
previous arrow
next arrow

img 0903Skąd biorą się dzieci? Kim jest detektyw Pozytywka? Co to znaczy robić kogoś w balona? Odpowiedzi na te i inne pytania można było znaleźć w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Połańcu. Wszystko to za sprawą pana Grzegorza Kasdepke – jednego z najpopularniejszych pisarzy dla dzieci, który w czwartek 22 września 2016 roku o godzinie 8 rano był naszym gościem. W spotkaniu autorskim uczestniczyły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Połańcu.

Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego wstępu, w którym dyrektor Biblioteki – p. Renata Wójtowicz przedstawiła najważniejsze informacje o pisarzu. Właściwą część spotkania autor rozpoczął od dyskusji na temat rodzajów książek i tematyki jakich mogą dotyczyć poszczególne gatunki literackie. Od słowa wstępu płynnie przeszedł do opisu swojej twórczości. Rozpoczął od książek „romansów” dla przedszkolaków. Opisał postać Rozalki, która nieustannie domagała się od małego Grzesia całusów. Zbieżność imienia nie jest tu przypadkowa. Gdyż ta, jak i większość książek autora została napisana na bazie własnych doświadczeń. Jak sam pisarz przyznał, prawdziwy jest zawsze początek jego książek, treść i zakończenie jest odpowiednio zmieniana, aby uatrakcyjnić lekturę.
Autor stara się pisać tak, aby czytający dzieciom rodzice nie zasnęli, a słuchające ich dzieci miały cały czas uśmiech na twarzy.
Jednym z atutów spotkania była jego niezwykle sympatyczna atmosfera. Dało się czuć lekkość i swobodę wypowiedzi autora, przez co chciało się go cały czas słuchać. Od samego początku dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania, opowiadały o swoich planach, odpowiadały na pytania gościa. Pytania skierowane do p. Grzegorza dotyczyły praktycznie wszystkich aspektów jego życia, nawet zarobków.  
Jest to już drugie spotkanie autora w naszej Bibliotece (pierwsze było w czerwcu 2004 roku). Kolejny raz p. Grzegorz Kasdepke udowodnił, że potrafi nie tylko świetnie pisać, ale również znaleźć wspólną płaszczyznę rozmowy z dziećmi i wciągnąć ich w swój niezwykle barwny świat.

Spotkanie zostało dofinansowane ze środków Banku Spółdzielczego w Połańcu.

Logo BSDyskusyjne Kluby Książki
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej... Zamknij