28-230 Połaniec, ul. Stefana Czarnieckiego 5
tel. +48 15 8650 633
kontrastWersja dla niedowidzących
rozmiar A- A A+
Przeszukaj stronę w celu odnalesienia szukanej frazy
Biuletyn Informacji Publicznej Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Połańcu

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Połańcu
Zdjęcie budynku
Książki
Pani
previous arrow
next arrow

Pasja, lekkość, humor, inteligencja – to tylko część słów opisujących Tadeusza Chudeckiego, który 24 września 2013 roku był gościem w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Połańcu. Znany m.in. z serialu „M jak miłość” aktor, reżyser, tłumacz, podróżnik, pisze również przewodniki. Spotkanie autorskie w Połanieckiej Bibliotece współorganizowane było w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Kielcach we współpracy z Instytutem Książki.

Podróże, bo tej tematyce poświęcone było spotkanie, to największa pasja Tadeusza Chudeckiego. Odwiedził ponad 140 krajów świata, w tym wszystkie europejskie, czego efektem są dwie książki: „Wspaniałe podróże na każdą kieszeń” i „Dalej w drogę. Łatwe i tanie podróżowanie po Europie i okolicach czyli wszystko, co turysta wiedzieć powinien”.
Tadeusz Chudecki dał się poznać jako osoba niezwykle inteligenta, pełna energii i pasji podróżowania, którego każda z wypraw wzbogaca o nowe doświadczenia. Jak sam twierdzi, podróże pozwalają mu spojrzeć na otaczającą go rzeczywistość z dystansem, a także docenić to co posiada.

Fascynacja, z jaką podróżnik opowiadał o odwiedzonych miejscach i poznanych tam ludziach, udzieliła się również uczestnikom spotkania. Niezwykła lekkość słowa sprawiała, że chciało się być w miejscu, o którym mówił.

Podróże Tadeusza Chudeckiego są dalekie od tradycyjnego zwiedzania. Aktor stara się wtopić w tłum. Poznać kraj takim, jakim widzą go jego mieszkańcy. Tę niezwykłą umiejętność zdobył również dzięki biegłej znajomości 12 języków. Jego determinacja sprawia, iż potrafi kupić bilet lotniczy za 10 zł, czy nawet za 1 zł. Jest nieustannym poszukiwaczem, jak sam siebie określił, lubi wtykać wszędzie nos, wnikliwie poznawać wszystkie zakątki odwiedzanego miejsca.

Opisy miejsc przeplatane były opowieściami o poznanych ludziach, ich gościnności, zwyczajach i dramatach. Autor przedstawiał nie tylko piękno odkrywanych krajów, ale również sceny tragiczne, np. z ulic Indii.

Na zakończenie, każdy uczestnik mógł kupić książkę Tadeusza Chudeckiego, otrzymać dedykację autora oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.
Spotkaniu towarzyszyła prezentacja multimedialna, ukazująca zdjęcia z różnych zakątków świata.
Na pamiątkę pobytu w Połańcu autor otrzymał album „Połaniec – gmina pełna energii” wydany przez Miasto i Gminę Połaniec.
Wspólna pasja podróżowania oraz postać samego autora przyciągnęła do Biblioteki ponad 50 osób.Dyskusyjne Kluby Książki
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej... Zamknij