28-230 Połaniec, ul. Stefana Czarnieckiego 5
tel. +48 15 8650 633
kontrastWersja dla niedowidzących
rozmiar A- A A+
Przeszukaj stronę w celu odnalesienia szukanej frazy
Biuletyn Informacji Publicznej Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Połańcu

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Połańcu
Zdjęcie budynku
Książki
Pani
previous arrow
next arrow

Internet to skarbnica pomysłów i motywacji, to także miejsce gdzie można podzielić się swoimi osiągnięciami przed szerszą publicznością. Jednak, aby móc swobodnie poruszać się po internetowych ścieżkach, należy umieć korzystać z narzędzi ułatwiających znalezienie odpowiedniej drogi.
W związku z tym, tegoroczny Tydzień Bibliotek pod hasłem „Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych” stał się znakomitą okazją do zorganizowania praktycznych warsztatów dla seniorów z zakresu obsługi wyszukiwarki internetowej.
Spotkanie rozpoczęło się krótkim wstępem na temat całego programu obchodów Tygodnia Bibliotek w MGBP w Połańcu. Następnie uczestnicy poznali zasadę działania wyszukiwarki internetowej na przykładzie google.pl. Dowiedzieli się jak zbudowany jest jej interfejs oraz co to są boty i indeksy. Kolejnym krokiem było omówienie podstawowych zasad budowania zapytań. Następnie początkujący internauci poznali kilka najczęściej używanych operatorów wyszukiwania, które pozwalają na bardziej precyzyjne określenie wyszukiwanej informacji.
Już na samym początku, uczestnicy zadawali pytania o dodatkowe opcje widoczne w górnej części ekranu, ale omówienie narzędzi i filtrów wyszukiwania postanowiliśmy rozpocząć dopiero po poznaniu standardowych operatorów.
Ostatnim krokiem było poznanie zasad wyszukiwania zaawansowanego, które dzięki bogactwu opcji pozwala na bardzo dokładne przeszukiwanie internetowych treści.
W trakcie trwania warsztatów prowadzący przy wykorzystaniu tablicy interaktywnej przedstawiał seniorom praktyczne przykłady omawianych zagadnień. Każdy z uczestników miał do dyspozycji laptopa, dzięki czemu mógł samodzielnie wykonywać prezentowane ćwiczenia.
Na zakończenie warsztatów seniorzy samodzielnie wykonali ćwiczenia polegające na odnalezieniu określonych informacji w internecie z użyciem zdobytej na zajęciach wiedzy. Wszyscy uczestnicy poradzili sobie z tym zadaniem bezbłędnie.
W dwóch spotkaniach uczestniczyło łącznie 7 osób.


 

 


 

Dyskusyjne Kluby Książki
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej... Zamknij