28-230 Połaniec, ul. Stefana Czarnieckiego 5
tel. +48 15 8650 633
kontrastWersja dla niedowidzących
rozmiar A- A A+
Przeszukaj stronę w celu odnalesienia szukanej frazy
Biuletyn Informacji Publicznej Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Połańcu

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Połańcu
Zdjęcie budynku
Książki
Pani
previous arrow
next arrow

„Zima w Mieście i Gminie Połaniec 2018”

Ferie już niestety za nami, w Bibliotece w Połańcu i Filii w Ruszczy było gwarno i wesoło. Dzieci uczestniczyły w wielu atrakcyjnych zajęciach i jak same mówiły dobrze się bawiły. Z oferty skorzystało 141 osób.

 

Oddział dla dzieci

Tegoroczny cykl zajęć zorganizowany w ramach akcji "Zima w Mieści i Gminie Połaniec” rozpoczęliśmy w przeddzień Dnia Zakochanych - 13 lutego. Licznie zgromadzeni uczestnicy tworzyli kartki walentynkowe. Korzystano z rożnych materiałów plastycznych i dziurkaczy z ciekawymi wzorami. Największym powodzeniem cieszył się dziurkacz, oczywiście z serduszkiem. Powstało mnóstwo pięknych i ciekawych kartek. Po skończonej pracy pozostały czas wykorzystaliśmy na gry planszowe.
Na drugich zajęciach ferii w Bibliotece (w czwartek 15 lutego) wspólnie przeżyliśmy "Magiczne przygody na szlaku świętokrzyskich legend". Na wycieczkę wirtualną zabrała nas gra internetowa, w którą graliśmy przy użyciu tablicy interaktywnej. Przemierzaliśmy magiczne miejsca naszego województwa. Akcja gry odbywała się w Górach Świętokrzyskich, a przewodnikiem po niej była Czarownica Lilana, która pomagała graczom w znalezieniu części magicznego amuletu oraz monet Kaka. Aby je zdobyć trzeba było wykazać się nie lada spostrzegawczością oraz wiedzą o województwie świętokrzyskim. Gracze odwiedzili m.in. : Osadę Średniowieczną w Hucie Szklanej, Święty Krzyż oraz Zamek w Chęcinach. Wirtualna wycieczka bardzo podobała się dzieciom, które z ogromnym zainteresowaniem rozwiązywały kolejne zagadki.
Zamek rycerski - to temat przewodni trzecich i czwartych zajęć w Bibliotece podczas ferii . Uczestnicy obejrzeli wiele ciekawych książek z zamkami. Po zapoznaniu się z wiedzą teoretyczną, dzieci wykonały makiety budowli warownych, których nie powstydziliby się najznakomitsi średniowieczni budowniczowie. A że prace budowlane, „wbrew tradycjom fachu”, dobiegły końca przed czasem, zdążyliśmy zagrać w planszówki. Największym powodzeniem cieszyła się gra "Rycerstwo”.
Podczas drugiej części zajęć „młode Królewny i Królowie” projektowali dla siebie atrybuty władzy 16px Face smile.svg. Powstały piękne korony i berła królewskie. Dzieciom tak spodobała się gra „Rycerstwo”, że na tych zajęciach zagrały w nią powtórnie.

Filia Biblioteczna w Ruszczy

Pierwsze zajęcia feryjne w Filii Bibliotecznej w Ruszczy, rozpoczęliśmy zajęciami "Jutro Walentynki". Pod takim hasłem przygotowywaliśmy się do świętowania Walentynek i tworzyliśmy dla naszych najbliższych kartki Walentynkowe metodą iris folding. Wszyscy dzielnie pracowali, by na koniec podziwiać dzieła swojej pracy.
"Wycinanki prosto z bajki", pod takim hasłem odbyło się nasze kolejne spotkanie, na którym czytaliśmy o przygodach Kubusia Puchatka i wycinaliśmy z kolorowego papieru postacie ze Stumilowego Lasu. Wspólnie na koniec przygotowaliśmy plakat z Kubusiem Puchatkiem, który oprawiliśmy w antyramę i powiesiliśmy w naszej bibliotece. Najmłodsi uczestnicy tego dnia od nożyczek woleli kredki i flamastry, którymi kolorowali bohaterów Psiego Patrolu.
Na wtorkowych zajęciach królowały różnego rodzaju kasze, ryż, soczewica a nawet ciecierzyca. Tutaj ziarenka pełniły rolę materiałów plastycznych. Powstały fantastyczne zimowe obrazki, które można podziwiać na wystawie w naszej bibliotece.
Na ostatnich zajęciach próbowaliśmy „Zamknąć zimę w szkle”. Poniosła nas fantazja i zamknęliśmy nie tylko zimę. Do słoików oprócz bałwanków trafił krecik, zajączek, a nawet świnka i kurka. Mimo, że to było ostatnie spotkanie to podczas robienia prac towarzyszył nam świetny humor.


 

Dyskusyjne Kluby Książki
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej... Zamknij