28-230 Połaniec, ul. Stefana Czarnieckiego 5
tel. +48 15 8650 633
kontrastWersja dla niedowidzących
rozmiar A- A A+
Przeszukaj stronę w celu odnalesienia szukanej frazy
Biuletyn Informacji Publicznej Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Połańcu

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Połańcu
Zdjęcie budynku
Książki
Pani
previous arrow
next arrow

We wtorek, 29 maja 2012 roku, Bibliotekę odwiedziły czterolatki z Przedszkola Publicznego w Połańcu.

Dzieci zwiedziły Wypożyczalnię i Czytelnię dla Dorosłych, w której dowiedziały się, jak korzystać z zasobów Biblioteki, w tym ze stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu. Bibliotekarka opowiedziała im o księgozbiorze oraz o pracy w Bibliotece. Oprowadziła wycieczkowiczów po „zakamarkach” Wypożyczalni i Czytelni.

Następnie wycieczka skierowała się ku Oddziałowi dla dzieci po drodze podziwiając wystawę dotyczącą piłki nożnej i Klubu Sportowego MKS „Czarni” Połaniec. Dzieciom spodobały się sportowe eksponaty, w tym piłka z autografami „Orłów Górskiego” i zdjęcie zawodników połanieckiej drużyny piłkarskiej.

W Oddziale dla dzieci młodzi czytelnicy poczuli się jak w swoim żywiole. Swobodnie poruszali się po całym pomieszczeniu i buszowali między regałami. Dzieci szczególnie zainteresowały książeczki specjalnie dla nich przystosowane: z dużą ilością kolorowych ilustracji, wyposażone w ruchome elementy lub otwierane okienka (tzw. książki-zabawki).

Na koniec podziękowano wszystkich za odwiedzenie Biblioteki i zaproszono na Głośne Czytanie, które niebawem odbędzie się w Oddziale dla dzieci.

Bibliotekę odwiedziło łącznie 26 osób (przedszkolaków z opiekunami).Dyskusyjne Kluby Książki
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej... Zamknij