28-230 Połaniec, ul. Stefana Czarnieckiego 5
tel. +48 15 8650 633
kontrastWersja dla niedowidzących
rozmiar A- A A+
Przeszukaj stronę w celu odnalesienia szukanej frazy
Biuletyn Informacji Publicznej Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Połańcu

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Połańcu
Zdjęcie budynku
Książki
Pani
previous arrow
next arrow

W środę 07 maja 2014 roku Biblioteka gościła 3 i 4-latki z Publicznego Przedszkola w Połańcu. Maluchy najpierw udały się do Oddziału dla dzieci, który wywarł na nich  miłe wrażenie. Przedszkolaki dowiedziały się o warunkach korzystania z zasobów Biblioteki, chętnie uczestniczyły w pogadance na temat poszanowania książek oraz zapoznały się z układem zbiorów na półkach. Dzieci „buszowały” między regałami i  wybierały książki  do obejrzenia na miejscu. Pani bibliotekarka zaprezentowała maluchom również  komiks wydany przez Towarzystwo Kościuszkowskie w Połańcu „Legenda o połanieckim grodzie”.

Następnie wycieczka udała się do Wypożyczalni i Czytelni dla Dorosłych po drodze podziwiając wystawę rzeźb Stanisława Szuberta. Na dzieciach duże wrażenie wywarło przejście wężykiem pomiędzy wysokimi regałami pełnymi książek.

Na zakończenie przedszkolaki otrzymały pamiątkowe zakładki do książek, a same zostawiły wykonaną przez siebie laurkę i obiecały, że będą odwiedzać Bibliotekę.

 Dyskusyjne Kluby Książki
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej... Zamknij